Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 


FOTO-EKO 2000

W tegorocznym wydaniu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO wzięła udział rekordowa liczba uczestników. Z różnych zakątków Polski nadesłano ponad 1200 prac. Jak zwykle, najwięcej było zachodów słońca, łabędzi i krajobrazów leśnych. Sporo zdjęć przedstawiało ptaki, owady oraz rośliny. Jury zwracało baczną uwagę na to, czy zdjęcia są poprawne technicznie, właściwie skadrowane i czy wyróżniają się czymś szczególnym. Ostatecznie, w wyniku burzliwych obrad, wybrano laureatów. Po odtajnieniu godeł okazało się, iż nagrodzone zostały zdjęcia wykonane m.in. przez osoby, które już nie raz zwyciężały w naszych konkursach.

Oto wyniki tegorocznego FOTO-EKO:


I miejsce

„Łyska”

„Łyska”
Fot. Piotr Skórnicki


II miejsce

„Marzenie”

„Marzenie”
Fot. Łukasz Stępień


III miejsce

Zestaw „Świstaki obserwują”
Fot. Bogusław Pawłowski


Wyróżnienia

„Czaple”

„Czaple”
Fot. Hubert Jasionowski


„W czerwcowym poranku”

„W czerwcowym poranku”
Fot. Karol Murat


Bez tytułu
Fot. Jan Mierzwiak


„Zawisak”

„Zawisak”
Fot. Piotr Skórnicki


„Gałązka - wspomnienie”

„Gałązka - wspomnienie”
Fot. Łukasz Stępień


„Polowanie”

„Polowanie”
Fot. Michał Żmihorski

Wystawę pokonkursową oglądać będzie można, jak zwykle, w holu Collegium Maius Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu (ul. Fredry 10), w okresie od 1 do 31 marca 2001 r. Szkoły, domy kultury i instytucje, które chciałyby ją później wypożyczyć, prosimy o kontakt.

Jak zwykle zachęcamy do uwieczniania piękna naszej przyrody na zdjęciach i nadsyłania ich na kolejną edycję konkursu. Szczegółowy regulamin zamieścimy w kolejnym numerze Biuletynu.

Ewa Olejnik

Sponsorami Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO 2000 byli: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Ministerstwo Środowiska, Sklep FOTO-KADR i FOTO-COLOR Sklep Fotograficzny.

Wybór numeru


Uwaga. To jest artykuł archiwalny. Przedstawione w nim informacje odpowiadają sytuacji, stanowi wiedzy i przepisom obowiązującym w chwili oddawania go do druku. Obecnie mogą one być nieaktualne.