Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 

25 lat minęło...

W listopadzie 2018 r. PTOP „Salamandra” obchodziło 25. rocznicę powstania. Nie było wielkiej imprezy. W zamian działacze organizacji zaprosili na dwudniowe spotkanie, by podyskutować o przyszłości Towarzystwa i pomysłach na nowe przedsięwzięcia.

Gdy 25 lat temu zakładaliśmy „Salamandrę”, chcieliśmy stworzyć organizację, która w sposób profesjonalny, konstruktywny i skuteczny będzie chroniła zagrożone gatunki i siedliska oraz kształtowała proprzyrodnicze nastawienie społeczeństwa. I to się udało! Mamy na koncie wiele sukcesów. Ale to tylko zaostrzyło nasze apetyty. Wiele się przez ten czas nauczyliśmy, zdobyliśmy zaufanie partnerów oraz dobrą opinię w środowisku przyrodników. A to zobowiązuje. Chcemy robić jeszcze więcej i skuteczniej. Dlatego pracujemy nad nowymi strategiami. Z pewnością w następnym ćwierćwieczu nie zabraknie wyzwań dla przyrodników spod znaku salamandry.

Andrzej Kepel
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wybór numeru