Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 

Wspólnie z Gogolinem promujemy susły

W tym roku Gmina Gogolin realizowała projekt edukacyjny „Promocja bioróżnorodności Gminy Gogolin – nie tylko dzieciaki kochają rośliny i zwierzaki”. Część zadań, związanych głównie z edukacją na temat susłów moręgowanych, prowadzona była we współpracy z Polskim Towarzystwem Ochrony Przyrody „Salamandra”.

Przyrodnicy z „Salamandry” przeprowadzili m.in. warsztaty przyrodnicze dla młodzieży, połączone z udziałem w akcji liczenia susłów w Kamieniu Śląskim. Zorganizowali także konkurs plastyczny dla przedszkoli i szkół podstawowych na temat susłów moręgowanych. Najlepsze prace stanowiły inspirację do zaprojektowania maskotki susła promującej Gogolin. Została też wydana ulotka, na której w formie komiksu przedstawiono powrót susłów do Kamienia Śląskiego w gminie Gogolin po ok. 30 latach nieobecności. Ciekawym elementem wspólnego przedsięwzięcia było nakręcenie krótkiego filmu promującego walory przyrodnicze gminy. Mamy nadzieję, że współpraca będzie kontynuowana.

Andrzej Kepel
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wybór numeru