Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 

Poznaniacy poznawali nocne życie fortów

Rojenie nietoperzy w forcie okiem kamery termowizyjnej

Rojenie nietoperzy w forcie okiem kamery termowizyjnej
Fot. Marta Kepel

Dzięki licznemu głosowaniu internautów nasz projekt pt. „Nocne życie fortów” uzyskał dofinansowanie z programu LECHSTARTER. Umożliwiło to przeprowadzanie dla mieszkańców Poznania serii wieczornych spotkań z nietoperzami w okolicach Fortu III na terenie Nowego Zoo.

Pierwsze spotkanie odbyło się w 22. Międzynarodową Noc Nietoperzy (25/26 sierpnia). Przez kilka kolejnych weekendowych wieczorów zainteresowani, dzięki pomocy badaczy nietoperzy i przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu, mieli okazję przypatrywać i przysłuchiwać się nietoperzom z kilku gatunków podczas ich żerowania i godów. Wieczorny spacer był poprzedzony pogadanką na temat tych niezwykłych zwierząt. Uczestnicy mogli się przekonać, że okolice poznańskich fortów są pełne życia. Zainteresowanie było bardzo duże. Ze względu na ograniczoną wielkość grup nie wszyscy chętni mogli wziąć udział w spotkaniach. Mamy jednak zamiar kontynuować takie działania w następnych latach.

Dziękujemy bardzo Kompanii Piwowarskiej za wsparcie przedsięwzięcia w ramach programu LECHSTARTER, setkom internautów za regularne głosowanie na nasz projekt, a Ogrodowi Zoologicznemu w Poznaniu za umożliwienie przeprowadzenia zajęć o nietypowej porze.

Andrzej Kepel
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wybór numeru