Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 

„Nie przypuszczaliśmy, że zwiedzanie lasu może być takie ciekawe!”

Zaciekawienie przyrodą to najlepsza droga do rozbudzenia chęci jej ochrony

Zaciekawienie przyrodą to najlepsza droga do rozbudzenia chęci jej ochrony

Tytułowy cytat to komentarz jednego z uczniów poznańskiej szkoły ponadgimnazjalnej uczestniczących w prowadzonych przez biologów z PTOP „Salamandra” zajęciach przyrodniczo-edukacyjnych w rezerwacie „Meteoryt Morasko”.

O tym unikatowym miejscu pisaliśmy już nie raz. Zagospodarowanie edukacyjne rezerwatu to pierwsze duże przedsięwzięcie „Salamandry”, które realizujemy nieprzerwanie do dziś. Jednym z jego elementów są zajęcia dla uczniów (głównie z Poznania i okolic). Każdego roku przeprowadzamy ich około 50. Dzięki finansowaniu przez Urząd Miasta Poznania oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu od kilku lat istnieje możliwość nieodpłatnego uczestnictwa w zajęciach. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem. Teren rezerwatu jest na tyle urozmaicony przyrodniczo, że w trakcie zajęć młodzież może utrwalać wiedzę wyniesioną ze szkoły i wzbogacać ją o nowe ciekawostki ze świata zwierząt i roślin. Bogactwo przyrody w Rezerwacie budzi zachwyt i zadziwienie uczniów, wyrażone w tytułowej wypowiedzi.

Ewa Olejnik
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wybór numeru