Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 

INICJATORY 2016 dla „Salamandry”

Z przyjemnością informujemy, że Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra” zostało uhonorowane nagrodą INICJATORY, przyznawaną przez Miasto Poznań najlepszym projektom realizowanym na rzecz Poznania i jego mieszkańców.

„Salamandra” zgłosiła do Konkursu przedsięwzięcie zatytułowane „Udostępnienie edukacyjne i turystyczne rezerwatu Meteoryt Morasko”. Inicjatywa, którą objęło zgłoszenie, dotyczyła działań przeprowadzonych w latach 2015 i 2016. Zrealizowano w tym czasie kompleksowy remont pomostów i barierek, wymieniono wszystkie tablice edukacyjne na nowoczesne, kolorowe, z atrakcyjnymi ilustracjami opisującymi walory rezerwatu. Równolegle Towarzystwo prowadziło działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży, głównie z Poznania. Zadania składające się na zgłaszaną inicjatywę były wykonywane przy współpracy, wsparciu lub za zgodą różnych instytucji, w tym w szczególności: Nadleśnictwa Łopuchówko, Instytutu Geologii i Instytutu Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Polskiego Towarzystwa Meteorytowego, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Miasta Poznań.

W konkursie startować mogły organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i lokalne inicjatywy społeczne. Mogły to być inicjatywy zarówno wieloletnie, jak i krótsze, nawet jednodniowe przedsięwzięcia. Realizacja danego projektu musiała przebiegać (częściowo lub w całości) w 2016 r. Projekty można było zgłaszać w kategoriach: EDUKACJA, KULTURA, SPORT, ŚRODOWISKO i ZDROWIE.

W skład Kapituły Konkursowej, która oceniała zgłoszone przedsięwzięcia, weszli przedstawiciele lokalnych mediów i Urzędu Miasta Poznania. Uroczysta gala wręczania nagród odbyła się 24 maja br. w poznańskim Teatrze Muzycznym.

Ewa Olejnik
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wybór numeru