Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 

Europejskie sympozjum nietoperzowe

Marta Szurlej z Gdańskiego Koła PTOP „Salamandra” podczas prezentacji na EBRS

Marta Szurlej z Gdańskiego Koła PTOP „Salamandra” podczas prezentacji na EBRS

W pierwszym tygodniu sierpnia 2017 r. w San Sebastian (Donostia) w Kraju Basków odbyło się 14th European Bat Research Symposium. Uczestniczyło w nim m.in. pięcioro badaczy nietoperzy z PTOP „Salamandra”, prezentując cztery wystąpienia naukowe.

Co trzy lata badacze nietoperzy z całej Europy spotykają się, by podzielić się wynikami najnowszych badań oraz doświadczeniami z działań ochronnych. W tym roku impreza ta odbyła się w Hiszpanii. Znaczna część prezentacji koncentrowała się wokół różnorodnych badań genetycznych, które znajdują coraz więcej zastosowań. Dużo uwagi poświęcono także głównym współczesnym zagrożeniom dla nietoperzy (fragmentacja i przekształcenia krajobrazu, farmy wiatrowe, ruch kołowy, zanieczyszczenie światłem) oraz metodom ich ograniczania. Sporo interesujących prezentacji przedstawili polscy eksperci, w tym członkowie koła „Salamandry” z Gdańska.

Tekst i zdjęcie: Andrzej Kepel
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wybór numeru