Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 


Patronaty

Magazyn patronował międzynarodowym festiwalom fotograficznym

Po raz trzeci mieliśmy okazję patronować Międzynarodowemu Festiwalowi Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury” organizowanemu przez Związek Polskich Fotografów Przyrody i Kampinoski Park Narodowy, który jak co roku, tym razem po raz siódmy, odbył się w Izabelinie (tym razem 19–20 listopada 2011r.). Tradycyjnie można było obejrzeć pokazy zdjęć wielu wybitnych fotografów przyrody z Polski i zagranicy. Podczas Festiwalu odbył się również konkurs diaporam – pokazów zdjęć zsynchronizowanych z muzyką. Grand Prix otrzymała Joanna Antosik za pokazy „Odbicia” i „W sieci”. I nagroda przypadła Jerzemu Dolacie, przedstawicielowi Okręgu Wielkopolskiego ZPFP, kolejne dwa miejsca zajęli Beata Ostachowicz za projekt pt. „Przemijanie” i Piotr Buda za opowieść „O morzu”. Laureat tegorocznego FOTO-EKO, Marcin Nawrocki, otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę publiczności za pokaz „Rykowisko”.

Więcej informacji o „Wizjach Natury” na stronie www.zpfp.pl.

SALAMANDRA objęła swoim patronatem również IV Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej „Sztuka Natury”, organizowany przez Muzeum Przyrodnicze Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, który odbył się 6–11 grudnia 2011 r. W ramach tegorocznej imprezy ogłoszono dwa otwarte konkursy, fotograficzny i pokazów cyfrowych, w których mogli wziąć udział wszyscy fotografujący polską przyrodę.

Wśród licznych zaproszonych gości, którzy swoją obecnością, a przede wszystkim własnymi osiągnięciami w sztuce fotografii przyrody, uświetnili to wydarzenie, byli m.in. laureaci poprzednich edycji konkursów i innych festiwali (w tym „Wizji Natury”): Joanna Antosik, Tomasz Ogrodowczyk, Łukasz Łukasik i Michał Budzyński.

Więcej informacji o „Sztuce Natury” i zaproszonych gościach: www.sztukanatury.pl

Adriana Bogdanowska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wybór numeru