Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 


Bursztynowy Mieczyk dla gdańskiego koła „Salamandry”

Fot. Marta Więckowska

23 listopada 2011 r. Kapituła Nagrody Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego przekazała nagrodę, za wieloletnią działalność w zakresie Ochrony Środowiska i Edukacji Ekologicznej, Akademickiemu Kołu Chiropterologicznemu Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody „Salamandra”.

Jest to już XVII edycja nagrody, przyznawanej co roku pomorskim organizacjom pozarządowym za działalność w najróżniejszych obszarach: pomocy społecznej, ochrony środowiska, edukacji ekologicznej, kultury, społeczeństwa obywatelskiego, edukacji i współpracy międzynarodowej. Fundatorami Bursztynowego Mieczyka są marszałek województwa i wojewoda pomorski, a w kategorii ochrony środowiska również Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Nagrodę odebrał przewodniczący koła, dr Mateusz Ciechanowski. Gospodarzem uroczystości był Marszałek Województwa Pomorskiego, pan Mieczysław Struk. Nagroda jest dla Koła nie tylko ważną motywacją do dalszej pracy na rzecz badania i ochrony nietoperzy (jednej z najsłabiej poznanych i najsilniej zagrożonych grup ssaków) na Pomorzu, ale stanowi również istotne wsparcie finansowe działalności w kolejnym roku.

Mateusz Ciechanowski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Akademickie Koło Chiropterologiczne PTOP „Salamandra” w Gdańsku

Wybór numeru