Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 

Współpraca z firmami

Pracownicy Veolii sadzą rodzime krzewy owocodajne dla ptaków

Pracownicy Veolii sadzą rodzime krzewy owocodajne dla ptaków
Fot. Marta Kepel

Coraz więcej funkcjonujących w Polsce przedsiębiorstw stara się rekompensować przyrodzie niemożliwe do uniknięcia negatywne skutki swojego działania, prowadząc lub wspierając akcje ochronne oraz inwestując w edukację ekologiczną lokalnych społeczności lub własnych pracowników. Jeśli firmy takie są gotowe do merytorycznej współpracy ze specjalistami – staramy się im w tym pomagać.

Przykładem są liczne prace realizowane przez „Salamandrę” z firmą Veolia i należącą do niej Fundacją Veolia Polska. Tej wiosny między innymi zamontowaliśmy skrzynki rozrodcze dla pustułek na kominie elektrociepłowni w Jarocinie, a na terenie firmy w Poznaniu zorganizowaliśmy akcję sadzenia rodzimych dzikich drzew i krzewów owocodajnych, z których będą mogły korzystać ptaki. Uczestniczyło w niej wolontariacko kilkudziesięciu pracowników Veolii. Regularnie kontrolujemy także i czyścimy zamontowane na terenie firmy skrzynki dla nietoperzy, a na jesień planujemy pierwsze prace przygotowujące do utworzenia ostoi dzikiej przyrody nad Wartą. Fundacja wspiera także nasze cieszące się dużą popularnością Konkursy Wiedzy Przyrodniczej.

Andrzej Kepel
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wybór numeru