Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 


Gacki 2012

II miejsce w kategorii 13-16 lat: Agnieszka Zagraba - III Gimnazjum Św. S. Kostki w Lublinie (bez tytułu)

II miejsce w kategorii 13-16 lat: Agnieszka Zagraba - III Gimnazjum Św. S. Kostki w Lublinie (bez tytułu)

Z okazji międzynarodowego Roku Nietoperza PTOP „Salamandra” zorganizowało Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów „Gacki 2012”, którego tematem przewodnim były nietoperze i ich ochrona.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wpłynęło na niego znacznie ponad dwa tysiące prac plastycznych z ponad 300 placówek z całej Polski, które zostały ocenione w trzech kategoriach wiekowych. Jury złożone z plastyków i miłośników nietoperzy, pod przewodnictwem pana Marcina Szeląga z Muzeum Narodowego w Poznaniu, wytypowało dziewięć prac zwycięskich, a sześć wyróżniło.

Fot. Jolanta Węgiel

Przy ocenie brano pod uwagę: pomysłowość, estetykę i walory artystyczne, technikę wykonania, a także zrozumienie tematu. Trzeba przyznać, że uczniowie w większości wywiązali się z zadania wspaniale, nieraz zaskakując niekonwencjonalnym ujęciem i nietuzinkową formą.

Ukoronowaniem konkursu była wystawa pokonkursowa, zorganizowana przez PTOP „Salamandra” i Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, którą można było zwiedzać przez cały czerwiec. Do wystawy zakwalifikowało się 57 prac.

Jolanta Węgiel

Konkurs i wystawę zorganizowano dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Ten artykuł został dofinansowany ze środków
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej

Wybór numeru