Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 


Listy do Redakcji

Od wydania ostatniego numeru Magazynu Przyrodniczego SALAMANDRA (a pierwszego w dużym formacie), na adres Redakcji spłynęło wiele listów i komentarzy, zawierających opinie na jego temat. Postanowiliśmy kilka z nich we fragmentach wydrukować na łamach wiosennego numeru. Zdajemy sobie sprawę, że może to zostać odczytane jako wybór tendencyjny, gdyż nie ma wśród nich głosów negatywnych, jednak takich rzeczywiście nie dostaliśmy. Nowy rozmiar naszego czasopisma oraz zmieniona szata graficzna spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem, co ogromnie nas cieszy. Za wszystkie listy bardzo dziękujemy i czekamy na więcej. Będziemy wdzięczni także za uwagi krytyczne i sugestie dalszych ulepszeń.

Redakcja

Gratuluję udanego numeru!

Gratuluję udanego numeru 2/2009 Magazynu Przyrodniczego Salamandra. Dobrym pomysłem było powiększyć rozmiary Magazynu i nadać mu piękną, barwną szatę fotograficzną. (...) Dotychczas ten Magazyn jakoś mi się nie rzucał w oczy i dopiero dziś kupiłem go po raz pierwszy w Galerii Mokotów w Warszawie. Dobrze też by było, gdyby również inne tereny w Polsce były tu prezentowane, na przykład Puszcza Knyszyńska (...).

Szymon Ch., Warszawa

Bardzo fajnie wygląda

Wielkie Dzięki za Magazyn. Właśnie wczoraj znalazłam go w skrzynce pocztowej. Jestem nim oczarowana. Bardzo fajnie wygląda po odświeżeniu (myślałam, że ostatnie numery były super, ale ten jest jeszcze lepszy). Artykuły są naprawdę ciekawe. Dałam do czytania numer w Katedrze Techniki Leśnej (...). Doktor zamiast sprawdzać egzamin studentom nie mógł oderwać się od lektury. Biedni studenci musieli czekać pod drzwiami.

Jolanta W., Poznań

Mam co czytać na kilka najbliższych wieczorów

Dziś otrzymałem Państwa czasopismo wraz z płytą. (...) Pismo jest świetne, z ciekawymi artykułami i kapitalnymi zdjęciami, a płyta w takim opakowaniu przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Mam co czytać na kilka najbliższych wieczorów. Trzymajcie nadal tak wysoki poziom.

Mirosław S., Lubin

Najkrócej mówiąc: brawo!

Trzymam właśnie nowy numer magazynu Salamandra i chciałbym podzielić się kilkoma spostrzeżeniami. Najkrócej mówiąc: brawo! Pismo bardzo zyskało, czyta się je z wielką przyjemnością. Przejrzysty layout, duże fotografie na spad i lakier dyspersyjny robią swoje (wiem co piszę bo zawodowo zajmuję się projektowaniem). Widać, że ktoś nad tym popracował.

Darek C., Bielsko-Biała

Piękny prezent

Dostałem od Was Magazyn z płytką. No piękny prezent, szkoda, że nie zdążyliście na Mikołaja, bo by przyćmił wszystkie prezenty! Super, po prostu super! Najwyższa półka (...), chylę czoła.

Grzegorz H., Suchy Bór

Wybór numeru