Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 

Poznaniacy poznawali nietoperze

W pierwszym semestrze tego roku szkolnego mieszkańcy Poznania mieli możliwość uczestniczenia w prelekcjach na temat nietoperzy, przygotowanych i prowadzonych przez przyrodników z „Salamandry”. Zajęcia przeznaczone dla poznańskich szkół i domów kultury cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem

Głównym celem tych prelekcji było przekonanie słuchaczy, że nietoperze to fascynujące, zupełnie niegroźne zwierzęta, które, żyjąc tuż obok nas, potrzebują, jeśli nie naszej opieki, to chociaż spokoju i nieniszczenia miejsc ich występowania. Staraliśmy się także wyjaśnić, dlaczego czasami zwierzęta te wlatują do mieszkań czy innych pomieszczeń, i radziliśmy, jak najlepiej postępować w przypadku znalezienia nietoperza. Zajęcia zostały przygotowane dla trzech kategorii wiekowych uczestników: dzieci z klas 1–3 szkół podstawowych, uczniów w wieku przed- i gimnazjalnym oraz uczniów szkół średnich i osób dorosłych.

Chętnych było dużo więcej niż zaplanowanych zajęć, więc niestety wielu grupom musieliśmy odmówić. Przygotowując projekt, nie wzięliśmy pod uwagę aż tak dużego zainteresowania poznaniaków tym tematem. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie uda się odpowiedzieć na to zapotrzebowanie. „Prelekcje o nietoperzach dla mieszkańców miasta Poznania” odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego w sferze „Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego”, finansowanego w drodze konkursu z budżetu Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania na rok 2015.

Marta Więckowska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wybór numeru