Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 

Powietrzna walka nagrodzona

Walka powietrzna

Fot. Mateusz Piesiak

Rozstrzygnięto międzynarodowy konkurs fotografii przyrodniczej Go Wild! Specjalną nagrodę PTOP „Salamandra” za najlepsze zdjęcie z Polski otrzymała fotografia przedstawiająca czyże zwyczajne.

Go Wild! to coroczny konkurs fotograficzny przeprowadzany przez organizację CEEweb for Biodiversity – sieć organizacji przyrodniczych z Europy Środkowej i Wschodniej. W tym roku „Salamandra” postanowiła ufundować w tym konkursie specjalną nagrodę za najlepsze zdjęcie z Polski. Zdobył ją Mateusz Piesiak za zdjęcie Air fight (Walka powietrzna). Ukazuje ono, że obserwacja także pospolitych gatunków może przysporzyć wrażeń. Stanowi też dowód, że sprzeczki małżeńskie zdarzają się nie tylko u ludzi.

Wyniki całego konkursu można znaleźć na stronie www.ceeweb.org/go-wild-2/winners.

Andrzej Kepel
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuł współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko oraz dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wybór numeru