Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 

Europejskie sympozjum nietoperzowe w Chorwacji

Badacze nietoperzy z Polski i „Salamandry” dali się zauważyć podczas europejskiego sympozjum chiropterologicznego.

Europejscy badacze i obrońcy nietoperzy spotykają się co trzy lata, by dzielić się najnowszymi odkryciami oraz wynikami działań ochronnych dotyczących tych niezwykłych nocnych stworzeń. Niezwykle istotne jest, by te działania opierały się na najlepszej, najbardziej aktualnej wiedzy. Biorąc pod uwagę, jak wciąż wiele nowych rzeczy dowiadujemy się o tych zwierzętach, udział w spotkaniach tego typu jest bardzo ważny.

W tym roku European Bat Research Symposium odbyło się po raz trzynasty – nie było jednak pod żadnym względem pechowe. W pierwszych dniach września w chorwackim Szybeniku ponad 300 uczestników ze wszystkich zakątków Europy przedstawiło ponad 150 wykładów i posterów. Polska była reprezentowana bardzo licznie – przez 21 osób, które przedstawiły 14 prezentacji. W Sympozjum wzięło udział sześcioro członków „Salamandry” (w tym pięcioro z Polski), którzy byli autorami lub współautorami pięciu prezentacji.

Andrzej Kepel
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wybór numeru