Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 

Mieczyk błotny żyje!

Fot. Waldemar Heise

Jesienią 2013 roku posadziliśmy 5000 bulwocebul mieczyka błotnego i czekaliśmy... Część tych sadzonek była już hodowana w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego nieco dłużej i była szansa, że te okazy zakwitną już pierwszej wiosny (większość będzie cieszyć nasze oczy najwcześniej w 2016 r.). I stało się! Pierwsze mieczyki błotne w Dolinie Noteci właśnie zakwitły! Możemy więc śmiało powiedzieć, że osiągnęliśmy sukces - udało nam się przywrócić mieczyka błotnego w tym rejonie Polski.

Nie zaprzestaliśmy jednak dalszych działań związanych z tym projektem i obecnie walczymy z gatunkami inwazyjnymi (m.in. nawłocią i topolą). Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy zrealizować ten projekt.

Radosław Dzięciołowski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Waldemar Heise
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko oraz ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wybór numeru