Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 

Konkursowa rywalizacja

Aby zachęcić młodzież do uważniejszego przyglądania się naszej przyrodzie, w roku szkolnym 2013/2014 „Salamandra” zorganizowała dwa konkursy przyrodnicze − dla gimnazjów i szkół podstawowych (jubileuszową – 20. edycję) oraz dla szkół ponadgimnazjalnych.

Fot. Mateusz Wijata

Młodsi uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat skrzydlatych mieszkańców naszych lasów (owadów, ptaków i nietoperzy), natomiast uczniowie starsi odpowiadali na pytania dotyczące występujących w Polsce ssaków. W obu konkursach, tradycyjnie już, uczestniczyło kilka tysięcy osób.

Każda z imprez składała się z kilku etapów. Etapy wojewódzkie, w których wyłoniono laureatów konkursów, odbyły się wiosną. Pierwszego dnia marca, w słoneczną sobotę, o podium walczyli uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych. W ostatnią sobotę marca z przygotowanymi przez nas pytaniami zmagali się uczestnicy drugiego konkursu. Dodatkowo przeprowadzony został etap ponadwojewódzki Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Gimnazjów i Szkół Podstawowych, w którym po raz kolejny rywalizowali ze sobą uczniowie z województwa wielkopolskiego i lubuskiego. Odbył się on 26 kwietnia w Świebodzinie i połączony był z wycieczką przyrodniczą.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i ich nauczycielom, a ponadto dziękujemy osobom i instytucjom, które wsparły organizację konkursów finansowo, rzeczowo oraz swoją pracą.

Z nazwiskami laureatów etapów wojewódzkich i ponadwojewódzkich oraz listą sponsorów konkursów można się zapoznać na naszej stronie internetowej.

Ewa Olejnik
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wybór numeru