Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 

„Kolorowy zawrót głowy”, czyli motylobranie

Dwa samce podlatujące do kopulującej pary dały szansę na zrobienie dynamicznego zdjęcia. Modraszek korydon (Polyommatus coridon)

Dwa samce podlatujące do kopulującej pary dały szansę na zrobienie dynamicznego zdjęcia. Modraszek korydon (Polyommatus coridon)
Canon 40d + Sigma 150/2.8, 1/3200s., f:5, ISO 400, +0,3EV

Powszechnie wiadomo, że ludzki umysł jest wyjątkowo przewrotny. Latem, kiedy doskwierają nam upały, marzymy o śnieżnej, mroźnej zimie. Okres zimowy pomaga przetrwać wspomnienie upałów i ciepłej wody w jeziorze. Wiosną tęsknimy do rykowiska i zlotowisk żurawi, a w czasie jesiennej szarugi, kiedy wieczór nadchodzi zdecydowanie zbyt wcześnie, nasze myśli uciekają do ukwieconych, barwnych łąk, pełnych równie wielokolorowych motyli. Idąc tym tropem, aby rozjaśnić nieco jesienno-zimową nostalgię, postanowiłem przewrotnie podzielić się z Czytelnikami plonem fotograficznych łowów na te malownicze owady. Niech będzie to również zachętą i inspiracją dla wszystkich fotoprzyrodników, którzy jeszcze nie zdecydowali, nad jakim tematem chcieliby się pochylić najbliższej wiosny.
Więcej w drukowanym wydaniu SALAMANDRY...

Tekst i zdjęcia: Łukasz Łukasik
www.lukaszlukasik.pl

Wybór numeru