Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 

Sztuka Natury 2023 - festiwal dla pasjonatów fotografii i filmu przyrodniczego

Tegoroczna, siedemnasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą SZTUKA NATURY odbędzie się w Toruniu od 1 do 3 grudnia 2023 roku. Pokazy zdjęć, filmów, wystawy, spotkania z autorami, konkursy, wymiana doświadczeń i możliwość testowania sprzętu fotograficznego – to atrakcje przewidziane na trzy festiwalowe dni w różnych miejscach grodu Kopernika. 

Uroczyste otwarcie Festiwalu odbędzie się tym razem w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”, gdzie nastąpi rozstrzygnięcie konkursów fotograficznego oraz pokazów multimedialnych, które są nieodłączną częścią tego wydarzenia. Zostanie również wręczona nagroda specjalna za znaczący wkład w rozwój polskiej fotografii i filmu przyrodniczego.

Kolejne dwa dni to autorskie prezentacje zaproszonych gości, którzy przedstawią swój bogaty dorobek zdjęciowy lub filmowy. Zwieńczeniem Festiwalu będzie spotkanie z ambasadorem marki Sony, która jest sponsorem głównym imprezy. 

Warto dokładnie przejrzeć szczegółowy program imprezy i zarezerwować sobie czas na tę wyjątkową, przyrodniczo-artystyczną ucztę.

Na stoisku festiwalowym będzie również możliwość zakupu najnowszych numerów SALAMANDRY i zamówienia prenumeraty.

Organizatorami Festiwalu są Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych, Oddział w Toruniu oraz Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 

Zapraszamy w imieniu organizatorów!

Magazyn Przyrodniczy SALAMANDRA patronuje Sztuce Natury już po raz trzynasty.

Program tegorocznej edycji i pozostałe informacje są dostępne na stronie Festiwalu oraz na profilu FB.

Wybór numeru

Aktualny numer: 2/2023