Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 

Zapraszamy na Wizje Natury 2022 – XVIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej!


W weekend 19–20 listopada br. czeka nas spora dawka emocji podczas kolejnej, tym razem już całkiem pełnoletniej, bo 18. edycji Festiwalu, łączącego miłośników przyrody i fotografii przyrodniczej. Podobnie jak rok temu, odbędzie się on w wersji hybrydowej (stacjonarnej i online). Podczas dwóch dni festiwalowych zaproszeni goście zaprezentują swoje dokonania, dzieląc się doświadczeniem i zdradzając tajniki swojego warsztatu. Będzie to również doskonała okazja do odbycia wirtualnej podróży nie tylko w najdalsze, lecz także te zupełnie bliskie zakątki świata.

Wizje Natury to festiwal o randze międzynarodowej, od samego początku organizowany przez Związek Polskich Fotografów Przyrody i Kampinoski Park Narodowy. W tym roku grono organizatorów zasilili: Gmina Izabelin i Samorząd Województwa Mazowieckiego. Tegoroczna edycja odbędzie się w nowym miejscu – w Centrum Kultury Izabelin.

Oprócz zaproszonych gości, swoje dokonania zaprezentuje również jeden z 13. Okręgów ZPFP. Wystąpieniu będzie towarzyszył wernisaż najlepszych zdjęć jego członkiń i członków. Nie zabraknie także emocjonujących zmagań konkursowych, takich jak: rozstrzygnięcie Konkursu Pokazów Multimedialnych „Wizje Natury 2022”, konkursu Fotograf Roku 2022 ZPFP oraz otwartego konkursu fotograficznego pt. „Dzikie, piękne, polskie” edycja 2022. Jak co roku organizatorzy poprowadzą także kwestę na rzecz Stowarzyszenia Wolontariuszy Kundellos, niosącego pomoc bezdomnym zwierzętom.

Z myślą o uczestnikach stacjonarnych Festiwalu przygotowano strefę wystawców, gdzie będzie można skorzystać z fachowych rad konsultantów, zapoznać się z najnowszymi ofertami drukarń oraz firm produkujących sprzęt fotograficzny, akcesoria dla fotografów, ubrania maskujące, plecaki. Będzie można również nabyć rozmaite gadżety i literaturę przyrodniczą. Nie zabraknie również stoiska Magazynu Przyrodniczego SALAMANDRA, na którym będzie można odnowić prenumeratę, a także zaopatrzyć się w najnowsze i archiwalne numery.

Więcej informacji na temat zaproszonych gości, a także szczegółowy program Festiwalu oraz informacje na temat dotychczasowych edycji, dostępne są na oficjalnej stronie, fanpejdżu, a także na kanale YouTube Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Magazyn Przyrodniczy SALAMANDRA patronuje Wizjom Natury od 2009 roku.

Termin: 19–20 listopada 2022 r., start o godzinie 10:00
Miejsce: Centrum Kultury Izabelin, przy ul. Jana Matejki 21, Izabelin C

Wybór numeru

Aktualny numer: 2/2023