Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 

GDZIE TEN OWAD?

Właśnie ukazała się kolejna książka z serii WYSIL WZROK. Tym razem zabiera ona czytelnika w niezwykły świat owadów, których różnorodność zachwyca i nie pozostawia obojętnym, szczególnie po obejrzeniu fantastycznych, wiernie odzwierciedlających ich wygląd rysunków.

Książka ćwiczy spostrzegawczość, rozbudza ciekawość, wzbogaca wiedzę, uczy szacunku do przyrody, rozwija słownictwo i zachęca dokreatywności, bo jej głównym założeniem jest nauka poprzez zabawę.

Każdy temat dotyczący grupy owadów składa się z planszy informacyjnej oraz planszy na spostrzegawczość, na której trzeba odszukać wskazaną liczbę osobników poszczególnych gatunków. W razie wątpliwości można skorzystać z odpowiedzi na końcu książki. Publikacja podpowiada również, jak obserwować owady oraz jak im pomagać. Urozmaiceniem lektury jest tematyczna gra planszowa dla całej rodziny, zaś dopełnieniem spis gatunków uwzględniający nazwy łacińskie.

Autorem tekstu oraz ilustracji jest znany już czytelnikom książek z serii WYSIL WZROK, miłośnik i znawca przyrody – Dawid Kilon.

Publikacja jest pięknie wydana w dużym formacie i twardej, uszlachetnionej oprawie. Będzie doskonałym pomysłem na prezent nie tylko dla małych i dużych pasjonatów przyrody, lecz także dla każdego, kogo chcemy zainteresować światem zwierząt.

Zarówno Magazyn Przyrodniczy SALAMANDRA, jak i Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra" patronują temu wydawnictwu.

Więcej o publikacji na stronie wydawcy: www.awm.waw.pl

Wybór numeru

Aktualny numer: 2/2023