Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 

Znajdź nas! Woda, łąka i las

Czy wiecie, dlaczego sójka bywa nazywana również żołędziówką, albo skąd przylatuje do nas rusałka osetnik? Dowiecie się tego z książki Znajdź nas! Woda, łąka i las, która właśnie ukazała się nakładem rodzinnego wydawnictwa Jacobsony. To książka, która zaprasza do wyjścia z domu. Skorzystajcie z tego zaproszenia!

Znajdź nas! Woda, łąka i las nie jest typową książką. Adresowana do małych przyrodników, próbuje zachwycić ich bogactwem polskiej przyrody. Wielu bohaterów tej książki to nasi sąsiedzi. Często ich nie zauważamy. Na dużych ilustracjach znajdziemy 40 gatunków, ale połowa z nich się ukryła (to dlatego, że w swoim naturalnym środowisku również lubią się ukrywać) i trzeba je odnaleźć. Poszukiwanie ukrytego elementu to lubiana przez dzieci zabawa, ale na pewno zaskoczy je skala i pomysł na ilustracje. A wszystkie zostały wykonane kredkami ołówkowymi przez cenionego ilustratora przyrodniczego Roberta Dzwonkowskiego. Zachwycają dokładnością, ale także niezwykłym klimatem oraz bogactwem odcieni i kolorów. W takim gąszczu szczegółów pozostaje uważne śledzeniem palcem. Bez pośpiechu i bez niepotrzebnych bodźców. 

Połączenie tych pięknych ilustracji z krótkimi tekstami daje świetny efekt. Książka łączy naukę z zabawą, a angażując dziecięce emocje sprawia, że mali czytelnicy zapamiętują nazwy i informacje o prezentowanych gatunkach.

Książka pomaga ćwiczyć spostrzegawczość i rozbudza w dzieciach zainteresowanie przyrodą. Jest w niej miejsce na dziecięcą kreatywność – mali czytelnicy sami mogą wymyślać własne zabawy – w liczenie, porównywanie, szukanie takich samych elementów, sprawdzanie spostrzegawczości taty i uwagi babci. Autorzy postanowili niczego dzieciom nie narzucać. A do zabawy można zaprosić wszystkie pokolenia!

Książka jest uzupełnieniem serii edukacyjnych gier memory ZNAM. ŚWIAT WOKÓŁ NAS. Dzięki niej dzieci nie tylko mają okazję utrwalić poznane gatunki i poznać nowe, ale też dowiedzieć się nieco o każdym z nich. Opisy są dostosowane do wieku czytelnika. 

W ramach projektu ukazały się również pięknie wydane kartki pocztowe z wizerunkami 6 książkowych bohaterów: wyki ptasiej, dębu szypułkowego, kawki zwyczajnej, żuka gnojowego, cisu pospolitego, modraszka ariona. Książka wraz z kartką będą wyjątkowym prezentem na każdą okoliczność. Po oprawieniu nawet w najprostszą ramkę, kartki mogą być również oryginalną ozdobą każdego wnętrza.

Opis książki: format - 29 x 29 cm, oprawa twarda, objętość: 52 strony, 20 ilustracji formatu 58 x 29 cm z opisem poszczególnych gatunków.

Magazyn Przyrodniczy SALAMANDRA patronuje tej książce. Polecamy! Szczególnie dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat! Dobra zabawa gwarantowana!

Książka została wydrukowana na papierze bezdrzewnym i jest dostępna w dobrych księgarniach na terenie całego kraju oraz w sklepie wydawcy.

Wybór numeru

Aktualny numer: 2/2023