Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 

Jubileuszowy numer SALAMANDRY już w sprzedaży!

Można go znaleźć w Empikach oraz kioskach i salonikach prasowych RUCH-u na terenie całego kraju, a także w siedzibie naszego Towarzystwa!

W numerze m.in.:

  • leśni inżynierowie – dzięcioły i ich środowiskotwórcza rola,
  • wilk w Polsce Zachodniej,
  • najmniejsi drapieżcy wśród ssaków – ryjówkowate,
  • goździki – kwiaty Zeusa czy symbol PRL-u?,
  • Park Narodowy Mound Elgon – na granicy Kenii i Ugandy,
  • tajemnicze loty monarchów,

i wiele innych artykułów oraz ciekawostek przyrodniczych zilustrowanych zdjęciami najlepszych fotografów (m.in. Antoniego Kasprzaka, Łukasza Łukasika, Cezarego Korkosza, Lesława Kostkiewicza i Marka Kosińskiego).

W tym numerze po raz pierwszy specjalnie z myślą o młodszych czytelnikach utworzyliśmy dział SALAMANDERKA, w którym publikujemy powstały na potrzeby projektu ochrony bocianów w Dolinie Noteci komiks. Jego autorem jest znakomity rysownik Sławomir Kiełbus. Mamy nadzieję, że SALAMANDERKA na stałe zagości na łamach SALAMANDRY, co w dużej mierze zależy od wsparcia różnych instytucji. Zapraszamy więc do współpracy wszystkich potencjalnych sponsorów i reklamodawców.

Ponieważ jest to 30. numer Magazynu mamy okazję do świętowania. Na portalu społecznościowym Facebook zamieściliśmy jakiś czas temu informację o naszym małym jubileuszu, z prośbą o przesyłanie propozycji uczczenia tego wydarzenia. Najczęściej padała propozycja zorganizowania spotkania integracyjnego. Pomysł ten bardzo nam się spodobał, postanowiliśmy więc zorganizować I Zjazd Czytelników i Sympatyków Magazynu Przyrodniczego SALAMANDRA, który odbędzie się wiosną w naszej nowej siedzibie, przy okazji Walnego Zebrania członków PTOP „Salamandra”. O szczegółach będziemy informować na bieżąco w Internecie.

Zachęcamy oczywiście do zaprenumerowania naszego czasopisma. Koszt rocznej prenumeraty to tylko 18 zł.
Przypominamy też o trwającej właśnie promocji.


Adriana Bogdanowska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wybór numeru

Aktualny numer: 2/2023