Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 

Wakacje z SALAMANDRĄ!

Wiosenno-letni numer z tajemniczym bączkiem na okładce jest już dostępny
w sprzedaży! Można go kupić w siedzibie naszego Towarzystwa
oraz w Empikach na terenie całej Polski.


Rocznicowe obchody i wyjątkowy numer jubileuszowy już za nami. Przed nami kolejne wyzwania i plany, które staramy się realizować. Ciekawe, jak będzie wyglądał Magazyn za kolejne dwadzieścia lat. Ruchome zdjęcia? Miesięcznik? Na razie oba te pomysły brzmią fantastycznie, ale kto wie…
Wracamy więc do stałego układu zawartych w Magazynie treści, ale pozostajemy przy zainaugurowanej w numerze jubileuszowym formie ich prezentacji, na co pozwala nam również zwiększona objętość. Oprawa będzie więc nadal klejona, a komiks zamieszczony w formie rozkładówki z możliwością wycięcia.
Niniejszy numer nie ma jednego tematu przewodniego. Na okładce mamy bączka, który zachęca do przeczytania pięknie ilustrowanego artykułu – autor zdradza w nim tajniki życia naszej najmniejszej czapli. W innym artykule oraz w komiksie pojawiają się rysie, które również warto bliżej poznać, i to nie tylko te żyjące w naszym kraju. Mamy też opowieści o motylach, pająkach i… szyszkach, a raczej ich smakoszach. Warto wybrać się w podróż do Etiopii, która przywita nas niejedną filiżanką kawy, ponurkować z największymi głowonogami − kałamarnicami Humboldta, a nocą odwiedzić kilkusetletnie dęby i spróbować uwiecznić je na zdjęciach. Zapraszamy też na krótkie opowieści fotograficzne: o naszych najmniejszych i najrzadszych ropuchach − paskówkach − oraz rodzinnym życiu perkozów dwuczubych. Przedstawiamy je w dwóch nowo powstałych, autorskich działach tematycznych.
Gorąco namawiamy do zaprenumerowania SALAMANDRY bezpośrednio w wydawnictwie. To gwarancja niższej ceny i dodatkowe korzyści. Taka prenumerata może być też doskonałym prezentem na różne okazje.
Zapraszamy do lektury!

Adriana Bogdanowska
redaktor naczelna

Wybór numeru

Aktualny numer: 2/2023