Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 

Czy można uwierzyć w jeże?

alt

Na rynku wydawniczym pojawiły się dwie książki, które z pewnością zainteresują naszych najmłodszych

czytelników i ich rodziców. Pierwsza z nich to „Zwierzaki cudaki. Księga najdziwniejszych zwierząt świata” holenderskiej pisarki i dziennikarki Bibi Dumon Tak, o której już pisaliśmy, druga, to Wierzę w jeże”, autorstwa Doroty Sumińskiej. Obu patronuje Magazyn Przyrodniczy SALAMANDRA.

Książka Doroty Sumińskiej, polskiej pisarki i dziennikarki, ale przede wszystkim uznanego lekarza weterynarii, przenosi nas w świat małych i nieco większych zwierząt, żyjących często w naszym najbliższym sąsiedztwie – w domu, ogrodzie, na działce itp. Głównym bohaterem opowieści jest jeż o imieniu Jerzy. Uratowany przez ludzi jeżyk, znajduje dom, w którym szanuje się wszystkie stworzenia, również te, wzbudzające lęk, a nawet obrzydzenie.

Autorka nie wartościuje zwierząt – nie ma tu złych i dobrych, ładnych i brzydkich, jak w wielu innych opowieściach. Dzięki temu książka uczy szacunku do wszystkich żyjących istot. Na drobne merytoryczne nieścisłości, które się w niej czasami pojawiają, można przymknąć oko, bo nie umniejszają one pozostałych walorów książki.

Więcej o książce na stronie Wydawnictwa Literackiego.


Redakcja

Wybór numeru

Aktualny numer: 2/2023