Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 

Zapraszamy na XXIII Zlot Obywateli Rzeczpospolitej Ptasiej!

Wielbicieli skrzydlatej braci i otwartych, pełnych wody przestrzeni zapraszamy na doroczny Zlot Obywateli Rzeczpospolitej Ptasiej organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Słońska „Unitis Viribus”, który tradycyjnie odbędzie się w przedostatnią sobotę kwietnia, a wzorem poprzedniej edycji w siedzibie Ośrodka Muzealno-Edukacyjnego Parku Narodowego Ujście Warty w Słońsku.

Jak co roku Zlotowicze będą mogli wziąć udział w wycieczce, autorskich prezentacjach zaproszonych gości i warsztatach tematycznych. Będzie to też doskonała okazja, aby odwiedzić PN Ujście Warty w szczycie ptasiego sezonu, zostać pełnoprawnym obywatelem ptasiej republiki i otrzymać specjalny paszport z przygotowaną na tę okazję pieczątką przedstawiającą skrzydlatego mieszkańca Rzeczpospolitej Ptasiej.

Program zapowiada się bardzo interesująco, a tematyka zapowiedzianych prelekcji, choć na pozór odbiegająca w wypadku niektórych z nich od problematyki ptasiej, jest z nią nierozerwalnie związana. Wśród zaproszonych gości jest m.in. Michał Michlewicz – autor od lat współpracujący z naszą Redakcją, specjalista w dziedzinie biologii stawonogów, który opowie o zagrożeniach i perspektywach ochrony owadów. Nie zabraknie też treści związanych z obecnym stanem i przyszłością rzeki Odry, zaprezentowanych w niezwykły, oddziałujący na niemal wszystkie zmysły sposób. Stałym punktem programu jest nadanie honorowego obywatelstwa RP, mianowanie Ambasadora oraz wybory Ptaka Roku.

Do 14 kwietnia (do godz. 23:59) na fanpejdżu organizatorów można oddać głos na trzech ptasich kandydatów do tego zaszczytnego tytułu spośród dziesięciu nominowanych i wymienionych w poście. Te, które zdobędą najwięcej głosów, wejdą do ścisłej trójki, aby walczyć o tytuł Ptaka Roku 2025 podczas Zlotu 20 kwietnia. Zachęcamy do zabawy!

Podczas imprezy będzie można również zamówić prenumeratę Magazynu i uzupełnić domowe biblioteczki w brakujące numery.

Na zakończenie Zlotu organizatorzy przygotowali niespodziankę muzyczną.

Udział w imprezie jest odpłatny i konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie – do 15 kwietnia br. mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W zgłoszeniu należy napisać, kto planuje wziąć udział w wycieczce i podać imię oraz nazwisko uczestników.

Więcej informacji (a także szczegółowy program) znajduje się na stronie Towarzystwa Przyjaciół Słońska „Unitis Viribus” oraz na fanpejdżu i załączonym plakacie.

Magazyn Przyrodniczy SALAMANDRA patronuje tej cyklicznej imprezie już po raz trzynasty.

Wybór numeru

Aktualny numer: 2/2023