Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 

Zapraszamy na SZTUKĘ NATURY 2019

 

„Sztuka Natury” to festiwal, który na trwałe wpisał się już w toruńską przestrzeń kulturalną. To jesienne wydarzenie przyciąga miłośników fotografii i filmu przyrodniczego z całej Polski. Goszczą na nim też fotografowie i filmowcy spoza granic naszego kraju. Od czasu pierwszej edycji, która odbyła się dwanaście lat temu, festiwal cały czas się rozwijał, zmieniając zarówno konwencję, jak i nazwę. W tym roku jego uczestnicy spotkają się więc na XII Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą. Magazyn Przyrodniczy SALAMANDRA patronuje temu wydarzeniu już po raz ósmy.

Festiwal rozpocznie się w czwartkowe popołudnie, 28 listopada, wernisażem wystawy zatytułowanej „Żuraw w lesie” autorstwa Piotra Dziełakowskiego, z którym zamieściliśmy wywiad w ostatnim numerze Magazynu. Część oficjalną, czyli uroczyste otwarcie Festiwalu zaplanowano tradycyjnie na piątkowy wieczór w Centrum Kultury Dwór Artusa, podczas którego zostaną ogłoszone wyniki konkursu fotograficznego oraz pokazów multimedialnych, a także wręczona zostanie Nagroda Specjalna Organizatorów za znaczący wkład w rozwój polskiej fotografii i filmu przyrodniczego. Gośćmi specjalnymi wieczoru będą Bożena i Jan Walencik, którzy zaprezentują film pt. „W trosce o bagna”.

Fot. Piotr Dziełakowski

W kolejnych dwóch dniach odbędą się spotkania autorskie oraz wystawy i projekcje filmowe. Zagranicznym gościem specjalnym będzie mieszkający w Holandii Gustav Kiburg – zapalony fotograf przyrody, który zaprezentuje obrazy z najodleglejszych miejsc świata.

Fot. Gustav Kiburg

Festiwal zakończy się w niedzielę 1 grudnia koncertem „Dwa światy” Mateusza Piesiaka i Pawła Krefta, który połączy dwie wielkie pasje obu autorów – fotografię przyrodniczą i muzykę.

Fot. Mateusz Piesiak

Więcej o miejscach festiwalowych i zaproszonych gościach oraz szczegółowy program na stroniesztukanatury.pl.

Termin: 28 listopada–1 grudnia 2019 r.

Wstęp na Festiwal jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

Wybór numeru

Aktualny numer: 2/2023